Ana sayfa Webmaster Kurumsal Web Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

12825
0
Kurumsal Web Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalıdır?
Kurumsal Web Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Kurumsal Web Tasarım Nasıl Olmalıdır?

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalıdır? Kurumsal Web Tasarım yaparken ilk önce siteye girecek olan kullanıcıların deneyimleri düşünülmelidir. Yapılan tasarımın bir bütün halinde olması, kafa karıştırıcı olmaması, bilgilerin ziyaretçiler tarafından kolaylıkla ulaşılabilmesi gerekmektedir. Kullanıcı web sitesine girdiğinde nereye gideceğini, hangi yolları izleyeceğini kolaylıkla bulabilmelidir. Renk seçiminde huzur verici renkler seçilmeye özen gösterilmeli, mümkün olduğu kadar tasarımda minimal bir duruş sergilenmelidir.

Bunun yanı sıra firmanın sektörüne yönelik tasarımlarda yapılabilir. Sektörel tasarımlar firmanın kimliğini daha iyi yansıtacağından müşteriler için tercih sebebi olacaktır. Tasarımı yaparken güncel web teknolojileri göz önünde bulundurulmalı, buna yönelik bir tasarım sergilenmelidir. Günümüzde halen mobil temaların önemi göz önünde bulundurulduğunu unutmamak gerekiyor. Teknolojinin ilerleyişi baz alınarak bu yönde tasarımlar yapmanız, müşteri memnuniyeti için önemlidir.

Kurumsal Web Sitesinde Kullanabilirlik

Baştada belirttiğim gibi kullanıcıların site deneyimi kurumsal bir tasarım için önem az etmektedir. Bu sebepten dolayı site menülerini ve arayüzünü bu doğrultuda geliştirmek/tasarlamak kullanıcı deneyimi açısından iyi bir geri dönüş sağlayacaktır.

Kurumsal Web Sitesinin Görünümü

Tasarımı yapıp siteyi yayına almakla maalesef iş bitmiyor. Tasarım bir web sitesinin yayına alınmadan önce kat edilmesi gereken yollardan sadece biri… Web sitesinin arama motorları tarafından rahatlıkla bulunması için, alt yapı yazılımınızın buna yönelik olması önemli bir etken olarak karşımıza çıkıyor. Günümüzde WordPress alt yapı konusunda gerçekten başarılı bir içerik yönetim sistemi. Aynı zamanda Google ve diğer arama motorları tarafından sevilen bir sistem. Bu sebepten dolayı WordPress benzeri bir sistem kullanmanız arama motorlarında size artı sağlayacaktır.

SEO Uyumunlu Tasarım

Alt yapı olarak bilinen bir sistem kullanmanız, web standartları doğrultusunda geliştirmenizin yanı sıra üst sıralarda görünürlük elde edebilmek için temanın seo uyumlu olmasıda önemli bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. SEO (Search Engine Optimization), Türkçe karşılığı Arama Motoru Optimizasyonu arama motorları tarafından belirlenen standartlar doğrultusunda karşımıza çıkan bir terimdir.