Ana sayfa Wordpress WordPress Etiket Sistemi Nedir? Nasıl Kullanılmalıdır?

WordPress Etiket Sistemi Nedir? Nasıl Kullanılmalıdır?

956
0

WordPress Etiket sistemi, yazınızın konusunu ifade eden anahtar kelimelerdir. Herhangi bir konuda yazmış olduğunuz makale veya yazıyla alakalı en doğru anahtar kelimeleri belirleyerek sitenizin index alırken alakalı bir şekilde indexlenmesine yardımcı olur. Tabii bu durum seo için tek başına yeterli değildir. Bu sebepten dolayı SEO = anahtar kelime algısını bir kenara bırakmanız gerekmektedir.

Etiket Sistemi

Etiketler sitenizin haritasını belirleyen temel taşlardır.

Örnek vermemiz gerekirse; konumuz için aşağıdaki anahtar kelimeler uygun olabilir.

  1. WordPress
  2. Etiket
  3. WordPress Etiket Sistemi
  4. Etiket Nasıl Kullanılır
  5. WordPress etiket nedir

Bu anahtar kelimeleri kullanmam halinde, aynı etiketleri kullanıp farklı yazılar yazdığımda tüm yazılar etiket sayfasında listenecektir. Oluşturmuş olduğunuz tüm etiketleri WordPress panelinde bulunan Yazılar > Etiketler kısmından görebilirsiniz. Bu kısımda ilgili etiketleri düzenleyip açıklamalarını yazabilirsiniz. Bu sayede herhangi bir kullanıcı etikete tıkladığında o etiketin ne için kullanıldığını rahatlıkla görebilir.

Etiket konusunda aklınıza takılan şeyleri konu altına yazıp yardım isteyebilirsiniz. Temel WordPress rehberleri konularına bakıp, WordPress’e yeni başladıysanız sıfırdan kullanmayı öğrenebilirsiniz.