Ana sayfa Webmaster WordPress – Vbullettin Entegre Etme

WordPress – Vbullettin Entegre Etme

2671
0

Hali hazırda yürüttüğümüz projelerden dolayı bir süredir, kendi kişisel bloguma yazı yazamıyordum. Bu blog yazımızda WordPress sisteme Vbulletin forum nasıl entegre edilir ondan bahsedeceğim. Hiç kuşkusuz Vbulletin dünyanın en çok tercih edilen forum sistemlerinden bir tanesi, son zamanlarda bir çok alternatifi çıksa da, hiç biri Vbulletinin tahtını sallayamadı. Daha önce WP sisteme Forum nasıl entegre edilir, bahsetmiştik. Okumayanlar aşağıdaki yazımıza göz atabilir.

WordPress Forum Entegre Etme

Öncelikle bu durumun riskli olduğunu söylemekte fayda var zira çalışmayı direkt olarak kendi database’iniz üzerinde yapmanız gerekecek. Wp sistemi kullanmaya yeni başlamış biriyseniz, amacını bir topluluk sitesi yapmaksa direkt olarak Vbulletin’in kendi portalını veyahut ipboard gibi gelişmiş sistemleri kullanmanız hem tasarımsal anlamda hemde zaman açısından size fayda sağlayacaktır.  İlla WP ile Vbulletin’i köprülemek istiyorsanız yapmanız gereken WordPress – Vbulletin Bridge eklentisini satın almak.

Peki bu eklenti size ne sağlayacak?

 

WordPress veyahut vbulletin üzerinden kayıt kullanıcı tekrardan diğer sistem için kayıt olması gerekmeyecek. Tek bir yerden kayıt olmasıyla her iki sistemde de gerçerli olacak. Bunun sayesinde WordPress yorumları yaparken, diğer tarafta aynı kullanıcıyla forumda konu açabilecektir. Aynı şekilde profil ve avatar resimleri aynı olacak. Yani tek bir kayıt işlemiyle, sizin izin verdiğiniz her şeyi kullanıcı yapabilecek. Artık bundan sonraki senaryolar tamamen size kalmış. Yaptığı yorumlara ve mesajlara göre bir puan sistemi oluşturabilirsiniz mesela… Yada profil sistemini daha da geliştirebilirsiniz. Tabii bunların hepsi sizin hayal gücünüze bağlı… 🙂

 

Not: Eğer eklentiyi devre dışı bırakırsanız her taraftan eklentiyi deaktif etmeyi sakın unutmayın.

wp_login_after_registration register_addmember_complete [Edit] [Delete]
wp_login_sync login_process [Edit] [Delete]
wp_logout_sync logout_process [Edit] [Delete]
wp_register_sync register_addmember_complete [Edit] [Delete]
wp_reply_ajax_sync newreply_post_ajax [Edit] [Delete]
wp_reply_sync newreply_post_complete [Edit] [Delete]
wp_thread_sync newthread_post_complete